Smoczek dla dzieci

Smoczek to niezbędny dodatek każdej dziecięcej butelki. W naszym sklepie dostępne są nie tylko produkty silikonowe i lateksowe, ale również smoczki dynamiczne oraz specjalnie wyprofilowane do podawania pokarmu dla wcześniaków. Oferowane przez nas akcesoria wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniając bezpieczne i przyjemne karmienie maluszków. Przed wyborem odpowiedniego smoczka należy zwrócić uwagę na grupę wiekową, której jest on dedykowany. Jest to ważne ze względu na różnorodne odruchy ssania - w zależności od wieku dzieci. Najczęściej producenci proponują smoczki dla dzieci w przedziałach wiekowych: 0m+, 1m+, 3m+, 6m+.

Największą grupę stanowią smoczki dla dzieci silikonowe. Cechują się tym, że są bardzo trwałe, bezzapachowe i twardsze od smoczków lateksowych. Lepiej kształtują mięśnie języka, narząd mowy i żucia. Takie smoczki dla dzieci dobrze sprawdzają się też przy karmieniu mieszanym. Z kolei smoczki lateksowe są bardziej elastyczne, więc będą właściwe dla dzieci ze słabym napięciem mięśniowym. Należy jednak je częściej wymieniać, gdyż szybciej się zużywają.

Specjalną grupę produktów stanowią smoczki dla dzieci antykolkowe. Takie smoczek wyróżniają się budową, która powoduje, że po przechyleniu butelki w smoczku nie zbiera się powietrze. System odpowietrzający eliminuje jedną z najczęstszych przyczyn kolki - nadmiar połykanego powietrza - jednak trzeba pamiętać, że tych przyczyn może być znacznie więcej.

Warto również dobrać taki produkt, aby był jak najbardziej zbliżony do kształtu brodawki sutkowej. Tak zwany smoczek anatomiczny z jednej strony jest okrągły, a z drugiej delikatne spłaszczony. Idealnie dopasowuje się do wnętrza buzi dziecka. Zwykle dzieci najlepiej tolerują smoczki o szerokiej podstawie i okrągłej końcówce - smoczki z profilowaną końcówką mogą zbyt głęboko tkwić w ustach malucha i jeżeli są zanadto cienkie mogą utrudniać ssanie - odpływ powinien być szeroki i stabilny. Mleko powinno płynąć bez przeszkód, ale dziurka w smoczku nie może być zbyt duża, bo wtedy dziecko będzie się dławiło i połykało nadmiar powietrza. Jeżeli smoczek jest dobrze dobrany, to karmienie powinna trwać trwać około 10–15 minut.

Produkt tygodnia

Kategoria: smoczki

do góry

prawa do sklepu bobo-mania.pl (c) 2016 | Tworzenie stron internetowych hauerpower

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl