Kontakt

Sklep internetowy BoboMania

Christo Botewa 2b
30-798 Kraków, małopolskie

tel: 572 810 150

e-mail: sklep@bobo-mania.pl

Smoczek dla dzieci

Smoczek to niezbędny dodatek każdej dziecięcej butelki. W naszym sklepie dostępne są nie tylko produkty silikonowe i lateksowe, ale również dynamiczne smoczki dla dzieci oraz specjalnie wyprofilowane do podawania pokarmu dla wcześniaków. Oferowane przez nas akcesoria wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniając bezpieczne i przyjemne karmienie maluszków. Przed wyborem odpowiedniego smoczka należy zwrócić uwagę na grupę wiekową, której jest on dedykowany. Jest to ważne ze względu na różnorodne odruchy ssania - w zależności od wieku dzieci. Najczęściej producenci proponują smoczki dla dzieci w przedziałach wiekowych: 0m+, 1m+, 3m+, 6m+. Wśród naszej oferty znajdują się również smoczki ortodontyczne Avent i smoczki uspokajające dla niemowląt.

Silikonowe i lateksowe smoczki dla dzieci

Największą grupę stanowią smoczki silikonowe. Cechują się tym, że są bardzo trwałe, bezzapachowe i twardsze od smoczków lateksowych. Lepiej kształtują mięśnie języka, narząd mowy i żucia. Takie smoczki dla dzieci dobrze sprawdzają się też przy karmieniu mieszanym. Z kolei smoczki lateksowe są bardziej elastyczne, więc będą właściwe dla dzieci ze słabym napięciem mięśniowym. Należy jednak je częściej wymieniać, gdyż szybciej się zużywają.

Antykolkowe smoczki dla dzieci

Specjalną grupę produktów stanowią smoczki antykolkowe. Takie smoczek wyróżniają się budową, która powoduje, że po przechyleniu butelki w smoczku nie zbiera się powietrze. System odpowietrzający eliminuje jedną z najczęstszych przyczyn kolki - nadmiar połykanego powietrza - jednak trzeba pamiętać, że tych przyczyn może być znacznie więcej.

Anatomiczne smoczki dla dzieci

Warto również dobrać taki produkt, aby był jak najbardziej zbliżony do kształtu brodawki sutkowej. Tak zwany smoczek anatomiczny z jednej strony jest okrągły, a z drugiej delikatne spłaszczony. Idealnie dopasowuje się do wnętrza buzi dziecka. Zwykle dzieci najlepiej tolerują smoczki o szerokiej podstawie i okrągłej końcówce - smoczki z profilowaną końcówką mogą zbyt głęboko tkwić w ustach malucha i jeżeli są zanadto cienkie mogą utrudniać ssanie - odpływ powinien być szeroki i stabilny. Mleko powinno płynąć bez przeszkód, ale dziurka w smoczku nie może być zbyt duża, bo wtedy dziecko będzie się dławiło i połykało nadmiar powietrza. Jeżeli smoczek jest dobrze dobrany, to karmienie powinna trwać trwać około 10–15 minut.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl