Zabawki do kąpieli – najlepsze pomysły na zabawę w wodzie

Zabawki do kąpieli – najlepsze pomysły na zabawę w wodzie

 

Jeśli Twój maluch z utęsknieniem oczekuje pory kąpieli, a gdy już wejdzie do wanienki, nie sposób go z niej wyciągnąć, możesz się tylko cieszyć. Wiele dzieci na kąpielowe próby reaguje płaczem i histerią. Są jednak liczne sposoby na to, by uprzyjemnić maluchom tą obowiązkową codzienną czynność. Kolorowe zabawki do kąpieli skutecznie zachęcą malucha do wejścia do wanienki i zajmą jego uwagę na czas mycia. Przy okazji dziecko zrozumie, że woda nie jest taka zła, a samo mycie może być prawdziwą przyjemnością.

 

Kąpiel z dzieckiem – dlaczego warto kupić zabawki do wody?

 

W wielu przypadkach tylko interesująca zabawka będzie w stanie nakłonić dziecko do spokojnego siedzenia w wanience. Kąpiel z dzieckiem może być nie lada wyzwaniem, dlatego zabawki do kąpieli warto zawsze mieć pod ręką. Dzięki nim maluch zacznie postrzegać codzienną kąpiel jako coś przyjemnego i pozytywnego, bo kojarzącego się z dobrą zabawą. Zabawki do wanny, tak jak i inne, wspierają rozwój dziecka, sprawność manualną i umysłową. Producentom zabawek dla dzieci nie kończą się pomysły i wywarzają coraz ciekawsze zabawki. Takie kąpiele sprawią, że na słowa „mycie” lub „kąpiel”, maluch nie będzie reagował niepokojem. Zabawki do wanny są także poniekąd potrzebne rodzicom, ponieważ dziecko skupione na gumowej kaczce lub łódce, pozwoli dokładnie umyć sobie każdą część ciała. Wspólna kąpiel to również doskonała okoazja do budowania relacji z dzieckiem. Pokaż mu różne sposoby wykorzystania w wodzie danej zabawki, a na pewno będzie zachwycone.

 

Rodzaje zabawek do kąpieli

 

Obowiązkowa w każdej wanience i dużej wannie gumowa kaczka to zabawka wodna, którą maluch pokocha od pierwszego piszczenia. Kaczka do wanny to gumowa zabawka, którą dziecko może ściskać do woli. Znana z bajek żółta kaczuszka wywoła uśmiech na buzi malucha, a dźwięk, który rozlega się po jej ściśnięciu sprawi, że radości nie będzie końca. Niepozorny piszczek do wody stymuluje rozwój psycho-motoryczny małego dziecka. Piszczące zabawki mogą przyjmować też formę innych zwierzątek, które równie mocno rozbawią i zaabsorbują malucha.

 

Najprostsze zabawki często bywają również tymi najciekawszymi dla najmłodszych, dlatego używane do zabawy w piaskownicy wiaderko sprawdzi się także w wanience. Czy może być bardziej wciągająca zabawa ,niż napełnianie wodą kolorowego wiaderka i następnie jej wylewanie?

 

Na powierzchni wody nie może zabraknąć unoszącej się łodzi, którą maluch będzie prowadził. Kolorowe łódki do kąpieli będą unosić się na wodzie, dostarczając dziecku nie lada frajdy. Ich lekka konstrukcja sprawia, że łagodnie dryfują po wodzie. Młody sternik będzie miał do pokonania różne przeszkody w postaci innych zabawek oraz zmierzy się z mocnymi falami.

Uwielbiane przez dzieci są także zabawki do kąpieli, w których należy rzucać np. do kosza lub siatki. Tego rodzaju zabawka wodna nie tylko zapewnia emocjonującą kąpiel, ale i znakomicie wpływa na dziecięcą koordynację ruchową, wyobraźnię i wzrok. Inne zabawki do wanny, które zaskarbią sobie sympatię każdego dziecka, to psikawka do kąpieli lub pistolet na wodę, czy też nakręcane zabawki, które poruszają się po wodzie, a zadaniem malucha będzie ich złapanie.

Wiele dorosłych czyta w wannie, więc dlaczego by nie dać dziecku do ręki książeczki podczas kąpieli? Oczywiście nie taką zwykłą, a specjalną, kąpielową. Książeczka do kąpieli wykonana z wodoodpornego materiału pełna jest kolorowych ilustracji, które zachęcą malucha do wertowania stron. Grafiki to jednak nie wszystko, w książeczkach do kąpieli zwykle ukryte są także elementy piszczące, tak lubiane przez najmłodszych. Przeglądanie książeczki jest także bardzo edukujące, maluch może poznać nazwy zwierząt, litery alfabetu lub też dowiedzieć się wszystkiego o łazienkowych rytuałach.

 

Zabawki do kąpieli – wybieraj te bezpieczne!

 

Na rynku nie brakuje kąpielowych zabawek, jednak czy wszystkie są bezpieczne? Wybierając zabawki do kąpieli zwracaj uwagę na materiał wykonania, by był on wolny od BPA i ftalanów. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest niemal 100% pewne, że zabawka nie raz wyląduje w buzi dziecka. Dużym plusem jest możliwość rozłożenia zabawki w celu porządnego umycia od czasu do czasu. W końcu łatwość utrzymania w czystości to główna cecha, jaką powinny posiadać zabawki kąpielowe dla dziecka. Zabawki do wanny powinny być także miękkie i przyjemne w dotyku, pozbawione ostrych krawędzi i małych elementów. Do kąpieli należy zabierać zabawki do tego przeznaczone – inne w przypadku kontaktu z wodą mogą ulec uszkodzeniu lub po prostu nie nadawać się do zabawy w wannie, bo będą się zatapiać.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl