Przygotuj się na wiosnę - wybierz najlepszą spacerówkę

Przygotuj się na wiosnę - wybierz najlepszą spacerówkę

Dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze, a bezchmurna i słoneczna pogoda coraz bardziej kusi, żeby wyjść na spacer z dzieckiem? Wspólne wyprawy to nie tylko okazja do wyrwania się z domu czy też rozprostowania nóg. Dla malucha to przede wszystkim ekscytująca podróż w nieznane, która w dodatku pozytywnie oddziałuje na jego rozwój. Promienie słoneczne dostarczą niezbędnej witaminy D, a świeża dawka tlenu pobudzi organizm i poszczególne organy do lepszej pracy. Odrobinę starsze dzieci będą zaś uważnie obserwować świat – wiele zjawisk będą miały okazję zobaczyć po raz pierwszy w życiu!

Zatroszcz się zatem o wygodny wózek, z którego Twój maluch będzie mógł bezpiecznie obserwować to, co się dzieje wokół.

Kiedy warto przesiąść się na spacerówkę?

Na pierwsze wspólne spacery z niemowlęciem zabieramy zazwyczaj wózek głęboki, zwany też niekiedy gondolą. Maluszek może w nim sobie wygodnie leżeć – i zazwyczaj przespać większą część wycieczki. Sam wózek jest zaś skonstruowany tak, aby zapewnić małemu pasażerowi możliwie największy komfort podczas jazdy, a także wysoki poziom bezpieczeństwa.

W przypadku odrobinę starszych dzieci znacznie lepszym pomysłem będzie właśnie spacerówka. Siedząca pozycja pozwala im uważnie obserwować świat i to, co się dzieje wokół nich. To także świetna okazja, żeby próbować nawiązać kontakt z rówieśnikami lub podpatrywać zachowania odrobinę starszych koleżanek i kolegów!

Co powinien mieć dobry wózek dziecięcy?

Przede wszystkim powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla malucha. Konstrukcja powinna natomiast oferować stabilną i komfortową jazdę w trakcie spaceru. Ważne jest też, aby na „pokładzie” znajdowały się pasy bezpieczeństwa oraz hamulec linkowy. Dużym udogodnieniem jest także możliwość opuszczenia daszka, dzięki czemu osłonimy dziecko przed nadmiernym kontaktem ze słońcem – tu między innymi polecamy nasz model LOCA dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Z punktu widzenia rodzica ważna jest również waga wózka oraz komfort składania i rozkładania – szczególnie, jeśli planujemy wspólne wakacje z naszym maluszkiem. Jeśli zależy Ci na kompaktowym produkcie, który możesz zabrać ze sobą w podróż, polecamy szczególnie model SPARROW z naszego asortymentu. Jest on na tyle niewielki, że zmieści się nawet w luku bagażowym!

Masz jakieś pytania dotyczące oferty? Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl