Blog

Ile niemowlak powinien przybierać na wadze?

Ile niemowlak powinien przybierać na wadze?

Waga oraz apetyt niemowlęcia zaprzątają myśli każdego rodzica. W trosce o jego zdrowie oraz prawidłowy rozwój zastanawiamy się czy dziecko zjada odpowiednio dużo i czy nie jest głodne. Niemowlę nie powie nam jednak o swoich potrzebach, a jedynym sposobem na sprawdzenie czy jest prawidłowo żywione, jest jego tempo przybierania na wadze. Sprawdźmy, ile niemowlak powinien przybierać na wadze w pierwszych miesiącach swojego życia.

czytaj całość »

Jak odstawić dziecko od karmienia piersią?

Jak odstawić dziecko od karmienia piersią?

Zakończenie karmienia piersią jest bardzo indywidualną sprawą każdej mamy. Niektóre kobiety są zmuszone zakończyć karmienie z powodu swojego powrotu do pracy, inne z kolei preferują przejść na karmienie mlekiem modyfikowanym z powodów osobistych lub zdrowotnych. Wiele kobiet stojąc przed tą, nie ukrywajmy, trudną decyzją, zadaje sobie podstawowe pytanie, jak odstawić dziecko od karmienia piersią? Sprawdźmy, jak zrobić to w prawidłowy oraz bezpieczny, zarówno dla mamy jak i dziecka, sposób.

czytaj całość »

Butelka do karmienia niemowląt - jaką wybrać?

Butelka do karmienia niemowląt - jaką wybrać?

Rodzice, którzy karmią swoje dzieci mlekiem modyfikowanym, szczególną uwagę powinni poświęcić wyborowi odpowiednich akcesoriów do karmienia. Najważniejszymi z nich są butelki dla niemowląt. To w nich przygotowujemy bowiem mieszkankę mleczną oraz wykorzystujemy je do nakarmienia naszej pociechy. Jak właściwie wybierać butelki dla niemowląt, aby były odpowiednie do wieku dziecka i wygodne do jego karmienia?

czytaj całość »

Sypialnia z łóżeczkiem dla niemowlaka

Sypialnia z łóżeczkiem dla niemowlaka

Rodziców, którzy oczekują narodzin swojego dziecka, czeka bardzo piękny, ale i także bardzo pracowity okres. Zanim na świat przyjdzie bowiem ich maleństwo, konieczne będzie skompletowanie niemowlęcej wyprawki, zakup wózka oraz przygotowanie pokoiku lub kącika dla dziecka w sypialni rodziców. Meblem, którego natomiast nie może zabraknąć w niemowlęcej sypialni, jest łóżeczko. Jakie łóżeczko warto zakupić dla swojego dziecka i na co patrzeć oglądając poszczególne modele łóżeczek dziecięcych?

czytaj całość »

Jak wyparzyć smoczek przed pierwszym użyciem?

Jak wyparzyć smoczek przed pierwszym użyciem?

Kupując nowy smoczek do butelki, zanim użyjemy go do karmienia naszego dziecka, musimy go koniecznie zdezynfekować. Smoczki dla dzieci musza być bowiem odpowiednio przygotowane, aby były bezpieczne dla zdrowia noworodka i niemowlęcia. Małe dzieci nie mają bowiem jeszcze w pełni wykształconej odporności, więc wszystko, co ma styczność z ich ustami i układem pokarmowym, powinno być właściwie przygotowane. Jak wyparzyć smoczki dla dzieci, aby pierwsze karmienie przy ich użyciu było zdrowe i bezpieczne dla naszego dziecka?

czytaj całość »
do góry

prawa do sklepu bobo-mania.pl (c) 2016 | Tworzenie stron internetowych hauerpower

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl