Kontakt

Sklep internetowy BoboMania

Christo Botewa 2b
30-798 Kraków, małopolskie

tel: 572 810 150

e-mail: sklep@bobo-mania.pl

Butelki dla niemowląt do karmienia 

 

Jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych atrybutów małego brzdąca są butelki dla niemowląt do karmienia - bez nich nie obędzie się żaden rodzic. Wybierając pierwszą butelkę należy dobrać ją do wieku maluszka - nie może to być wybór przypadkowy. W naszym sklepie znajdziecie Państwo pełny przekrój akcesoriów dziecięcych, między innymi renomowanej firmy Canpol Babies i Avent. Butelki Canpol jak i butelki Avent są odpowiednio wyprofilowane, posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz wyróżniają się przyjaznym i oryginalnym wzornictwem. Dzięki tak zaprojektowanym butelkom, karmienie dziecka zawsze będzie przyjemnością.

Pojemność butelek dla niemowląt

Butelki przeznaczone dla noworodków, które z różnych powodów nie mogą być karmione naturalnie, mogą mieć mniejszą pojemność niż butelki dla niemowląt. Na początek wystarczą dwie butelki o pojemności 60 i 120 ml. Z czasem, kiedy dziecko ma większe zapotrzebowanie na kalorie, należy stopniowo te butelki zwiększać. Dlatego butelki dla niemowląt czteromiesięczny mogą mieć pojemność 180, 220, a nawet 240 ml. W kolejnych miesiącach sięgniemy po większe, nawet 330-mililitrowe. Wszystkie są do kupienia w naszym sklepie internetowym.

Plastikowa czy szklana butelka do karmienia?

Kolejną decyzją, jaką musi podjąć rodzic przy zakupie butelki dla niemowląt, jest to, z czego będzie ona wykonana. Dostępne są butelki do karmienia szklane lub plastikowe. Jeśli wykonane są z plastiku, należy je wymieniać na nowe co mniej więcej 2-3 miesiące. Szklane butelki charakteryzują się zdecydowanie większą trwałością.

Kształt butelki dla dziecka i smoczka

W pierwszych tygodniach życia dziecka najwygodniejsze dla rodzica i malucha są butelki o prostych kształtach i szerokim otworze, do którego trzeba dopasować odpowiedni smoczek, najlepiej o ergonomicznym, naturalnym kształcie. Z czasem, kiedy dziecko zaczyna rozwijać umiejętności chwytne, butelki dla niemowląt mogą mieć uchwyty ułatwiające ich utrzymywanie lub specjalne wgłębienia do tego samego celu. Butelki dla niemowląt powinny być poręczne, łatwe do mycia i sterylizacji - jeśli dziecko jest młodsze niż 6 miesięcy. Później wystarczy je umyć pod bieżącą wodą, najlepiej z użyciem odpowiedniego płynu antybakteryjnego.

Butelkę dobieramy do wieku dziecka, z odpowiednim wyprofilowaniem, a dla najmłodszych użytkowników butelki antykolkowe, zapobiegające łapczywemu jedzeniu i połykaniu powietrza. W naszym sklepie z akcesoriami do karmienia zapewniamy szeroki wybór butelek, dlatego łatwo można je kupić i wybrać taki produkt, który spełni Państwa oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl