Butelka do karmienia niemowląt - jaką wybrać?

Butelka do karmienia niemowląt - jaką wybrać?

Rodzice, którzy karmią swoje dzieci mlekiem modyfikowanym, szczególną uwagę powinni poświęcić wyborowi odpowiednich akcesoriów do karmienia. Najważniejszymi z nich są butelki dla niemowląt. To w nich przygotowujemy bowiem mieszkankę mleczną oraz wykorzystujemy je do nakarmienia naszej pociechy. Jak właściwie wybierać butelki dla niemowląt, aby były odpowiednie do wieku dziecka i wygodne do jego karmienia?

Butelki o kształcie i właściwościach dopasowanych do wieku dziecka

W sprzedaży dostępny jest tak ogromny wybór butelek, że nie tylko początkujący, ale i bardziej doświadczeni rodzice mogą mieć nie lada problem z ich wyborem.

Dobre butelki dla niemowląt powinny być przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka. Warto więc wybierać produkty znanych i cenionych marek np. butelki dla niemowląt Canpol Babies, Avent czy Lovi. Są to bowiem starannie zaprojektowane i wykonane produkty, posiadające niezbędne atesty, co ma szczególne znaczenie w przypadku żywienia za ich pomocą najmłodszych.

Wybierając butelki dla niemowląt zwróćmy także uwagę na ich kształt oraz wyprofilowanie. Butelka powinna bowiem pewnie leżeć w naszej dłoni, co ułatwi nam karmienie dziecka. Dla większych dzieci możemy pokusić się natomiast o zakup butelek z wzorami, które swoją kolorystyką sprawią, że jedzenie będzie dla nich jeszcze przyjemniejsze. Dobrym wyborem będą także butelki dla niemowląt wyposażone w uchwyty. Dzięki ich obecności dziecko może bowiem ćwiczyć swoje paluszki oraz brać aktywny udział w karmieniu.

Butelki dla niemowląt – trwałe szkło czy nietłukący plastik?

W sprzedaży dostępne są zasadniczo dwa rodzaje butelek przeznaczonych do karmienia niemowląt. Możemy bowiem zdecydować się zarówno na butelki dla niemowląt plastikowe, jak i butelki szklane.

Butelki wykonane z plastiku są trwałe i nietłukące. Jest to ogromna zaleta, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie oraz wygodzie przygotowywania posiłków dla niemowlęcia. Takie butelki dla niemowląt dobrze leżą w dłoni, a w przypadku ich upuszczenia, nie rozbiją się. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na zakup butelki plastikowej, konieczna jest jej regularna wymiana na nową. Powinniśmy to robić co ok. 2-3 miesiące użytkowania. Butelki dla niemowląt z plastiku mogą także zmieniać swój kolor pod wpływem barwiących substancji, np. soku z marchewki. Przy czyszczeniu mogą się na nich także pojawiać niewielkie ryski, co wpływa na ich estetykę.

Butelki dla niemowląt szklane są z kolei dużo bardziej odporne na zarysowania i nie odbarwiają się przy kontakcie z kolorowymi sokami. Nie ma także konieczności ich okresowej wymiany, gdyż szkło jest materiałem, które znacznie wolniej się zużywa. Ich wadą jest jednak ryzyko stłuczenia, dlatego ich użytkowanie zaleca się jedynie w sytuacji, kiedy rodzic sam karmi za ich pomocą dziecko.

Rośnie dziecko, rośnie także pojemność butelki!

Butelki do karmienia niemowląt występują w kilku rozmiarach. Na sam początek przygody z karmieniem rodzic powinien zaopatrzyć się w 2-3 butelki o pojemności 60 lub butelki 125 ml. Dzięki naprzemiennemu użytkowaniu butelek, pozwoli to bowiem na ich zachowanie we właściwej higienie,.

Wraz ze wzrostem dziecka rośnie także jego zapotrzebowanie na ilość pokarmu. Dlatego dla niemowlęcia w wieku od czterech miesięcy warto już zakupić większe butelki do karmienia o pojemności od 180 do 240 ml. W kolejnych miesiącach życia naszej pociechy, możemy z kolei śmiało sięgnąć po butelki dla niemowląt o pojemności 330 ml. Taka butelka idealnie sprawdzi się np. na wyjazdy, spacery czy wizyty z dzieckiem u rodziny i znajomych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl